Porównaj oferty

AGENT NIERUCHOMOŚCI a EDUKACJA

AGENT NIERUCHOMOŚCI a EDUKACJA

AGENT NIERUCHOMOŚCI – CZY ISTNIEJE IDEALNY MODEL PRACY, KTÓRY ZAPEWNI NAJLEPSZE MOŻLIWOŚCI PODNOSZENIA KWALIFIKACJI?

 

Rosnące zainteresowanie rynkiem nieruchomości powoduje spory przypływ do branży osób zainteresowanych zmianą zawodu. Z drugiej strony, wielu pracujących agentów czuje, że utknęło w martwym punkcie, nie rozwija swoich kompetencji i umiejętności. Brakuje im dostępu do wiedzy i znajomości najnowszych trendów na rynku, które dałyby wskazówkę, w którą stronę podążać, jak rozwijać swoją karierę i biznes i jak generować większe zyski sprzedażowe.


Przeanalizujmy, jakie mamy możliwości zatrudnienia i podnoszenia kwalifikacji w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

 

CO OFERUJE NAM RYNEK?

Obecnie funkcjonują trzy modele pracy agenta nieruchomości:

 

 1. MODEL ZALEŻNY (zastosowany w branży w latach 30-tych XXw.)

Agent jest pracownikiem biura nieruchomości. Ma niewielką podstawę i równie niewielki procent od transakcji, a większość zysku trafia do kieszeni właściciela biura. Agent pracuje na markę właściciela biura, ale nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej, czy finansowej. Agent niewiele ryzykuje, ale też niewiele zyskuje. Nie bierze też udziału w szkoleniach i nie rozwija swojego potencjału i kompetencji zawodowych, gdyż inwestowanie w podnoszenie kwalifikacji agenta nie opłaca się właścicielowi biura. Dobrze wyszkolony, wykwalifikowany agent może zechcieć uniezależnić się i przejść do modelu niezależnego. (*)

 

 1. MODEL NIEZALEŻNY (zastosowany w branży w latach 70-tych XXw.)

Agent prowadzi własną działalność gospodarczą. Do jego kieszeni trafia cała prowizja. Rozwija swoją markę i pracuje na własne nazwisko. Przejmuje też całą odpowiedzialność za prowadzoną działalność i marketing. We własnym zakresie opłaca narzędzia wspomagające pracę, ewentualne biuro i sam dba o podnoszenie kwalifikacji i rozwój zawodowy. Biorąc pod uwagę ogrom obowiązków, jakim musi sprostać agent niezależny, na wyszukiwanie i finansowanie właściwych szkoleń i śledzenie aktualnych trendów bardzo często zwyczajnie brak mu już czasu i pieniędzy.

 

 1. MODEL WSPÓŁZALEŻNY (zastosowany w branży w 2000r.)

Znając niedoskonałości powyższych modeli firma Keller Williams wprowadziła w 2000 roku model współzależny. Polega on na tym, że Agent dostaje działający System, na który składają się:

 • dostęp do platformy technologicznej,
 • modele i systemy biznesowe,
 • narzędzia wspomagające produktywność,
 • nowoczesne biura wraz z ich obsługą,
 • SZKOLENIA

 

Keller Williams zapewnia szereg szkoleń, które pozwalają na efektywne pozyskiwanie klientów już od początku działalności, co przekłada się na szybki efekt finansowy.

Agent otrzymuje wsparcie w każdej dziedzinie, a przede wszystkim ma zapewniony bogaty pakiet szkoleń, dostęp do filmów szkoleniowych i udział w eventach. Solidna edukacja szybciej przekłada się na zrealizowanie pierwszych transakcji. Agenci są kształceni w takich obszarach jak: praktyczne umiejętności pracy w branży, marketing nieruchomości, aspekty prawne rynku nieruchomości czy tzw. umiejętności miękkie. Są to kursy, do których żaden Agent nie dotarłby samodzielnie.

Agent nie ponosi ryzyka, zyskuje czas i pieniądze, dostaje gotowy sposób na prowadzenie swojej działalności w branży nieruchomości. Sukces zapewnia mu wdrażanie systemów i podążanie za modelem.

 

DLA KOGO MODEL?

 • Dla początkujących agentów, którzy chcą zmienić zawód, wejść na rynek i potrzebują wdrożenia bez ponoszenia ryzyka,
 • Dla doświadczonych agentów, którzy chcą niezależności – jaką daje własna działalność oraz sprawdzonego systemu, jaki daje duża firma o ustabilizowanej pozycji,
 • Dla doświadczonych agentów, którzy chcą mieć więcej czasu i większy zysk. Doświadczony Agent może uzyskiwać do 90% ze zrealizowanych transakcji, czyli więcej niż działając samodzielnie,
 • Dla prowadzących niewielkie lokalne biura nieruchomości, którzy chcą nabrać wiatru w żagle pod brandem dużej międzynarodowej marki.

 

Keller Williams dzięki wprowadzeniu modelu współzależnego to obecnie największa na świecie firma pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Z Keller Williams współpracuje obecnie około 200.000 Agentów w 36 krajach i liczba ta każdego miesiąca rośnie. Swój sukces Keller Williams zawdzięcza w dużej mierze inwestowaniu w szkolenie swoich współpracowników.

 

***KK***

 

(*) Szkolenie kadry – według raportu CBOS, przedsiębiorcy w Polsce średnio w ciągu roku na szkolenie pracownika wydają 194 PLN, z czego większość tej kwoty przeznaczana jest na szkolenia BHP. 40% firm nie szkoli swoich pracowników w ogóle. Szkolenie kadry w zakresie umiejętności miękkich, czyli np. zarządzania emocjami, jest odpowiednim środkiem do budowania efektywnego zespołu. Lepsze efekty osiąga pracodawca, dzięki wysyłaniu konkretnych pracowników do pracy indywidualnej z coachem zewnętrznym.

Powiązane posty

MARKETING w branży nieruchomości

Umiejętny marketing związany z działalnością biura nieruchomości to zdecydowanie połowa...

Kontynuuj czytanie

HOME STAGING – czy to ma sens?

Czy Home Staging działa? Czy ma sens?   Te pytania z pewnością nasunęły się każdemu, kto...

Kontynuuj czytanie

Wyłączność a PROFESJONALIZM

Praca jako Agent nieruchomości daje możliwość dopasowania rozwiązań do swoich oczekiwań i...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji