Porównaj oferty

AI (sztuczna inteligencja) zamiast AGENTA?

AI (sztuczna inteligencja) zamiast AGENTA?

 

Żyjemy w czasach tak wysoce zaawansowanych technicznie, że coraz więcej prozaicznych, codziennych czynności – wykonuje za nas “sztuczna inteligencja” (AI – Artificial Inteligence). Przyzwyczailiśmy się do takiego ułatwiania sobie życia. Jest to wygodne, jest pewne, nieobarczone żadnym lub minimalnym ryzykiem błędu. Maszyny za nas myślą, liczą, szacują, decydują. Czy to znaczy, że już wkrótce osoba Agenta w postaci realnej – przestanie być potrzebna?

 

 • PropTech
  PropTech jest poręcznym skrótem, zbitką słów „property” i „technology” (lub RETech – real estate technology) i w największym skrócie dotyczy technologii innowacyjnych, zwykle teleinformatycznych, które coraz silniej wpływają na różne branże na świecie w tym coraz bardziej na branże związane z nieruchomościami. Mogą to być różnego rodzaju aplikacje pomagające uporządkować wszystkie czynności związane z procesem wynajmu czy sprzedaży, skończywszy na całych platformach, dedykowanych wyłącznie Agentom i ich klientom z branży nieruchomości.

 

 • Klucz
  Tego typu platformy to klucz do rewolucji branży i duży krok naprzód, jeśli chodzi o produktywność i efektywność. Dają one możliwość zrzeszania specjalistów z większego obszaru (a nawet całego kraju, czy też na skalę międzynarodową) i pozwalają na wygodną współpracę. Integracja ze środowiskiem technologicznym oraz umiejętne przeprowadzenie Agenta przez wszystkie etapy, procesy i elementy transakcji, poczynając od momentu identyfikacji oferty/klienta, kończąc na pełnym serwisie potransakcyjnego follow-up – to coś, co dają nam dziś dostępne rozwiązania technologiczne wprowadzane na świecie w chwili obecnej tylko przez firmę Keller Williams.

 

 • Człowiek
 • Warto jednak zwrócić uwagę na to, że technologie cyfrowe nie są po prostu zastąpieniem człowieka. Technologia cyfrowa sama tworzy nowy proces albo go przekształca, kreuje nowe funkcjonalności. Jest nieocenioną pomocą, jednak nie jest możliwe, by w najbliższej przyszłości całkowicie wyeliminowała udział człowieka i jego wkład w proces obrotu nieruchomościami. Decyzje, które podejmowane są w takich obszarach, to decyzje, których często nie rozwiąże żaden procesor oparty na logicznych algorytmach. Relacje, które nawiązujemy z klientem, to unikalne emocje, których nie jest w stanie oddać żadna maszyna. PropTech może być jednak fantastycznym wsparciem dla osób, które chciałyby zacząć stawiać pierwsze kroki w nieruchomościach, ale nie wiedzą jak. Może zapewnić bezpieczeństwo na poziomie pierwszych i kolejnych transakcji, umiejętnie przeprowadzając przez cały proces i dostarczając sprawdzonych rozwiązań, które wynikają z podobnych zapamiętanych i przeanalizowanych wcześniej transakcji przez sztuczną inteligencję.

 

 • Dla_kogo?
  Proptech przede wszystkim mówi o optymalizacji procesów i to jest w sumie najważniejsze zadanie nowych technologii. Ma być zbiorem tych technologii innowacyjnych, głównie cyfrowych, które wspierają branżę w jej aspektach technicznych, komercjalizacji a ostatecznie również – po prostu funkcjonowania w budynkach. Wpływa na całą branżę, wszystkie sektory rynku nieruchomości, agentów, deweloperów, inwestorów i innowatorów jak platforma KW Command, która to dostępna będzie również dla klientów biur nieruchomości.

 

 • Efekt
  Nowoczesne technologie mają potencjał, by diametralnie zmienić oblicze branży nieruchomości. Co jest jednak kluczowe, trzeba szukać tych miejsc, które trzeba zmienić i naprawić, a następnie zmieniać za pomocą technologii. To sprawi, iż technologie nie staną się konkurencją dla agenta, a jedynie doskonałym wsparciem w jego pracy.

Docelowo rozwiązania AI (KW Kelle, KW Command czy KW Connect) mają usamodzielnić biura nieruchomości w stosunku do coraz droższych serwisów ogłoszeniowych i komercyjnych programów do obsługi biura.

Już dziś – warto zacząć się przygotowywać do technologicznej rewolucji, która zbliża się wielkimi krokami, po to aby nie zostać w tyle za całą branżą.

 

-KK-

Powiązane posty

Szkolenia KW – online – otwarte dla całej branży

Wraz z pojawieniem się kryzysu spowodowanego koronawirusem, zgodnie z decyzją podjętą...

Kontynuuj czytanie

7 praktycznych rad, jak wzmocnić relacje z klientem w czasach kryzysu

Nie jest żadną tajemnicą, że gdy rynek się załamuje, agenci muszą podwoić generowanie...

Kontynuuj czytanie

4 taktyki i skrypty – jak budować długoterminowe relacje

Gdy ze względu na ważne wydarzenia rynek się zmienia, ludzie mogą być mniej otwarci na rozmowy...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji