Porównaj oferty

5 kroków do uzyskania KREDYTU

5 kroków do uzyskania KREDYTU
 • Krok 1: Ocena zdolności kredytowej

  Zanim zaczniesz poważnie myśleć o kredycie hipotecznym, musisz dowiedzieć się, czy cię na niego stać, czyli poznać swoją zdolność kredytową. To od niej zależy czy bank udzieli ci kredytu. Co na nią wpływa? Do najważniejszych czynników oceny twojej wiarygodności wobec banku należą m.in.: kwota i okres kredytowania, wysokość wkładu własnego, forma zatrudnienia oraz wysokość miesięcznych dochodów, liczba osób w gospodarstwie domowym, a także inne kredyty i zobowiązania.

 • Krok 2: Najlepsza oferta kredytu hipotecznego

  Ocena twojej zdolność wyszła pozytywnie? Świetnie. Zacznij poszukiwania kredytu hipotecznego na najkorzystniejszych warunkach. Jak to zrobić? Możesz spróbować samodzielnie wyszukać najlepszą ofertę lub skorzystać z pomocy eksperta.

  Jak nie tracić czasu na żmudne poszukiwania najkorzystniejszego kredytu? Skorzystaj z naszej porównywarki. Zaznaczając określone kryteria otrzymasz od razu aktualne oferty kredytów hipotecznych. Jeśli tylko zainteresuje cię jedna z nich wystarczy, że klikniesz „zapytaj o kredyt”, a zostaniesz przekierowany do formularza kontaktowego. Wypełnij go i poczekaj na telefon ze strony banku. Masz w ten sposób szansę dopytać o wszystkie szczegóły bez wychodzenia z domu lub jeśli wolisz umówić się na spotkanie.

  Nie zgadzaj się na wszystko co zaproponuje ci bank. Jest on sprzedawcą produktu jakim jest kredyt hipoteczny, dlatego możesz z nim negocjować np. cenę. Nawet minimalne obniżenie oprocentowania wpłynie na niższą miesięczną ratę do spłaty.

  Warto również rozważyć kwestię oferty cross-sell, czyli takiej, w której w zamian za skorzystanie z dodatkowego produktu bank obniży ci marżę. Może ci się to opłacić, gdy np. warunkiem jest skorzystanie z darmowego konta, albo koniecznego ubezpieczenia na życie.

 • Krok 3: Formalności kredytowe

  Znalazłeś już ofertę kredytu hipotecznego, ale przerażają cię związane z nim formalności? Niepotrzebnie. Ekspert banku, w którym zdecydowałeś się wziąć kredyt hipoteczny we wszystkim ci pomoże.

  Gdy zdecydujesz się na konkretną ofertę, bank otwiera procedurę kredytową. Składasz wniosek o kredyt i dostarczasz wymagane dokumenty. Na tej podstawie bank wstępnie podejmie decyzję, czy udzieli ci kredytu.

 • Krok 4: Podpisanie umowy kredytowej

  Mieszkanie już czeka, a plan finansowania gotowy? Zanim jednak podpiszesz umowę kredytową, konieczne będzie jeszcze podpisanie umowy przedwstępnej zakupu nieruchomości. To zabezpieczanie obu stron transakcji. Po tym możesz dostarczyć wszystkie zgromadzone dokumenty wraz z wnioskiem. Gdy bank pozytywnie go rozpatrzy, otrzymasz projekt umowy, z którym będziesz musiał się zapoznać. Gdy wszystkie zapisy będą zgodne z ustaleniami i zrozumiałe przed tobą najważniejszy krok, czyli podpisanie umowy kredytowej.

 • Krok 5: Uruchomienie kredytu i jego spłata

  Po tym jak podpiszesz umowę o kredyt hipoteczny, możesz zawrzeć ostateczną umowę zakupu mieszkania i dopełnić związanych z tym formalności. Aby bank wypłacił ci kwotę przyznanego kredytu niezbędny będzie akt notarialny.

  W momencie, gdy zapłacisz za mieszkanie kończy się etap starania o kredyt, a zaczyna jego spłata. Zwróć uwagę na to, że im lepiej przygotujesz się do wzięcia kredytu hipotecznego, tym łatwiej będzie ci go później spłacać.

Żródło: Totalmoeny.pl

Powiązane posty

7 kroków do SPRZEDAŻY nieruchomości

...

Kontynuuj czytanie

8 kroków do ZAKUPU nieruchomości

...

Kontynuuj czytanie