Porównaj oferty

Jak zorganizować wirtualny Dom Otwarty?

Jak zorganizować wirtualny Dom Otwarty?

Agenci nieruchomości wiedzą, że skuteczny Dom Otwarty może być kluczem otwierającym udaną sprzedaż. Planując tradycyjną prezentację, reguły są proste. Agenci muszą zwracać uwagę na potrzeby klientów i opracować harmonogram: dom otwarty spotka się z większym zainteresowaniem w sobotę niż w czwartek rano.

Świat wirtualny jest bardziej elastyczny. Wirtualny dom to technika sprawdzona przez agentów, zajmujących się kupującymi, którzy przeprowadzają się i nie są w stanie obejrzeć nowego domu. W tej chwili to oni są na pierwszej linii wielkiej zmiany w sposobie, w jaki agenci pracują – wirtualnie. Idziemy naprzód – wirtualne domy otwarte staną się dla agentów instrumentem generowania leadów i sprzedaży domów.

Wybierz platformę
Istnieją dwa sposoby na zorganizowanie wirtualnego domu, ale oba wymagają dostępu do kamery smartfonu, albo wysokiej jakość kamery wideo. Smartfony mają tę zaletę, że można się od razu połączyć z platformami online.

Domy otwarte interaktywne/na żywo: Można je zorganizować w mediach społecznościowych, np. na Facebooku, Instagramie czy jako wideokonferencję poprzez np. Google Hangouts lub Zoom.
– Zalety: Transmisja na żywo pozwala na naturalne interakcje z potencjalnymi kupującymi, co jest najbardziej zbliżone do tradycyjnego domu otwartego.
– Wady: Dla agentów, którzy nie przywykli do stawania za kamerą może być to dość trudne. Prowadzenie transmisji „na żywo” bywa przytłaczające.
– Statyczne wideo: Można sfilmować nieruchomość i umieścić film na YouTube, Facebooku, czy jako strony landingowe w Command.
– Zalety: Statyczne wideo pozwala kontrolować środowisko i mieć dobrze przemyślane i przygotowane podejście. Daje tez możliwość dodatkowego edytowania i podkreślania konkretnych cech nieruchomości, a także pozwala
agentom, którzy nie są przyzwyczajeni do bycia na wizji nawigować w sposób mniej stresujący.
– Wady: Pomimo możliwości komentowania, statyczne wideo nie pozwala na zaangażowanie widzów na żywo. To ogranicza, czasem do zera, odpowiedzi na konkretne pytania i obawy kupujących, które pojawiają się w danym momencie.

Promocja/Uchwycenie leadu
Gdy zdecydujesz się na którąś z platform, będziesz chciał zaplanować i zareklamować wydarzenie, tak jak w przypadku tradycyjnych domów otwartych. Bez względu na to, czy organizujesz wydarzenie na żywo, czy po prostu wrzucasz nagrany film na YouTube, wybierz datę i godzinę i poinformuj klientów, kiedy dane wydarzenie się odbędzie i jak się z Tobą połączyć.


Wysyłaj informacje poprzez swoje regularne kanały, w tym media społecznościowe, strony internetowe, email i inne platformy biznesowe. Jeśli jesteś agentem Keller Williams, skorzystaj z funkcji Designs w Command, do tworzenia pięknych grafik, które można wykorzystać do promocji.

Uchwyć lead
Agenci Keller Williams mogą też utworzyć stronę landingową poprzez Command. „Te leady zostaną bezpośrednio wprowadzone do twojej bazy danych, a ty otrzymasz o nich powiadomienie” mówi Kelly Finnegan, trener technologii z Keller Williams United w Chapel Hill w Karolinie Północnej. „Rób przekierowania na swoją stronę landingową poprzez kanały społecznościowe i grupy wirtualne (np. Facebook Groups).”

Przygotowanie
Przysłowie ma rację – praktyka czyni mistrza, szczególnie w przypadku wirtualnych domów otwartych. Należy przeprowadzić próbny pokaz, aby uniknąć zacinania się w dniu prezentacji i żeby wszystko było profesjonalne i dopracowane.
„Podczas próby, upewnij, że możliwie najbardziej odtwarzasz rzeczywistość” Mówi Lisa Archer, agent KW i główny specjalisty w Live Love Homes. Oznacza to następujące kwestie:

Spacer: „Upewnij się, że znasz rozkład domu. Wiesz, gdzie znajdują się możliwe przeszkody, co pozwoli uniknąć wypadków i upadków”, mówi Archer. „W ten sposób poznasz również wyjątkowe cechy, które chciałbyś uwypuklić na wideo.”
Podkreślanie punktów rozmowy: Archer mówi dalej –„ćwicz poza kamerą to, co chcesz powiedzieć przed kamerą. Podczas transmisji na żywo domu otwartego, możesz nawet mieć ze sobą listę poruszanych kwestii. Nie będzie to odbierane na filmie, jako nieprofesjonalne”.
Test technologii: Jeśli będziesz nadawać na żywo, połącz się i przetestuj streaming na platformie, której będziesz używać w wielkim dniu. Podczas takiej próby ktoś powinien cię obserwować i upewnić się, że dźwięk, oświetlenie i logistyka działają poprawnie. Nie chcesz tego konfigurować przed pokazem.
Komunikacja przed wydarzeniem: Przed prezentacją Finnegan zaleca:
o Monitorowanie i odpowiadanie na komentarze do postów w mediach społecznościowych, które promują dom otwarty.
o Sprawdzanie rejestracji w Commandzie i otagowanie ich jako leady.
o Dodawanie indywidualnych tagów (np. VOH-InsertPropertyAddress)
o Wysyłanie maila z przypomnieniem zarejestrowanym osobom z informacją, jak można się przyłączyć.
o Wysyłanie powiadomień tekstowych (zalecane).

Pokaz


Nadszedł twój wielki dzień! Poniżej masz kilka punktów, na które musisz zwrócić uwagę. Przydadzą Ci się szczególnie gdy transmitujesz dom otwarty na żywo.

 Przyjedź wcześniej, aby wszystko ustawić.
 Włącz światła, otwórz drzwi do domu i wszystkich pomieszczeń – nie chcesz zapalać świateł i otwierać drzwi podczas spaceru.
 Zacznij spacer na ulicy, tak aby uczestnicy zobaczyli cały budynek i podwórko.
 Przedstaw się, podziękuj widzom za uczestnictwo i zachęć ich do zadawania pytań w komentarzu lub na czacie, w zależności od funkcji platformy.

“Powinieneś też wyrazić nadzieję, że wszyscy są zdrowi i w dobrym nastroju” mówi Finnegan.”

 Podczas pokazu baw się! Rozmawiaj z widzami, tak jakby chodzili razem z tobą. Pamiętaj, aby mówić o cechach nieruchomości, wypunktować kluczowe elementy i podzielić się spostrzeżeniami, tak jak podczas autentycznego pokazu.

„Unikaj mówienia skryptami” podkreśla Archer. Im bardziej starasz się mówić według skryptów, tym mniej naturalnie to wychodzi. Po prostu trzymaj się ogólnego zarysu.”

Dodatkowe porady technologiczne:
 Trzymaj kamerę poziomo. Da to widzom szerszy kąt i będą mogli zobaczyć więcej.
 Poproś kogoś, aby był twoim kamerzystą. Pomoże ci to – będziesz w stanie skupić się na elementach nieruchomości, a także robić notatki.
 Jeśli nagrywasz wirtualny spacer, pamiętaj o funkcjach swojego telefonu – ustaw kamerę przednią aby się przedstawić i tylną podczas pokazu.
 Poproś aby członek zespołu się przyłączył i zadawał pytania! Odpowiedzi w czasie rzeczywistym mogą pomóc, jeśli opisujesz wszystko zza kamery lub zapomnisz o jakimś elemencie nieruchomości, który chciałeś podkreślić. Zachęci to też innych do zadawania pytań i zaangażowania.

Dodatkowa porada: Większość platform pozwala zapisać online twój dom otwarty, ale być może lepiej przeprowadzić kolejną prezentację po swoim pokazie, którą wrzucisz na stronę lub profile online. Gdy twój wirtualny spacer będzie można zobaczyć na różnych platformach, łatwiej dotrzesz do potencjalnych kupujących.

Po domu otwartym
Po zakończeniu domu otwartego, daj możliwość zadawania pytań i poproś uczestników, aby włączyli mikrofony (jeśli robisz pokaz poprzez Google Hangouts lub Zoom). Jeśli transmitujesz na żywo możesz też ponowić pytania. Po skończeniu pokazu przetrzyj powierzchnie, których dotykałeś. Podtrzymaj kontakt ze wszystkimi osobami które komentowały lub udostępniały link. Nigdy nie wiesz, ile leadów możesz otrzymać – Internet otwiera przed tobą swoje drzwi.

Powiązane posty

Bycie liderem w czasach kryzysu

Gdy Bo Menkiti wchłaniał do swojej firmy nową niezależną agencję zdał sobie sprawę z jednej...

Kontynuuj czytanie

Taktyka w kryzysie #3: Jak robić więcej za mniej

Choć książkę SHIFT, która miała pomóc agentom przejść przez trudne czasy, wydano po raz...

Kontynuuj czytanie

Zachowanie równowagi: Nieruchomości i rodzicielstwo w czasach kwarantanny

Każdego dnia, musimy przybierać wiele twarzy: trenera, miejscowego eksperta, przyjaciela, brata,...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji