Porównaj oferty

List Gary’ego Kellera: Cztery prawdy na niespokojne czasy

List Gary’ego Kellera: Cztery prawdy na niespokojne czasy

Pod adresem live-stream z głównej siedziby Keller Williams Realty, Gary Keller przekazał dobre rady, jak przygotować się i radzić sobie w czasach braku stabilizacji na rynku. Poniżej przedstawiamy list, który napisał w nawiązaniu do transmisji swojej rozmowy, podkreślając cztery ponadczasowe prawdy, które wprowadzone w życie pozwolą z sukcesem przetrwać w zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Rodzino Keller Williams,
Bez wątpienia jest to czas zmian. Znaleźliśmy się w zupełnie nowej sytuacji. Jej natura i przyczyna nakazują rozwagę. Jesteśmy to winni sobie i wszystkim wokół nas. Zagrożenie zdrowia, które pojawiło się w naszym życiu jest bardzo realne. Musimy je wziąć pod uwagę i podjąć wszelkie kroki aby zapewnić bezpieczeństwo.
Ekonomiczny efekt tych wyzwań jest zarówno wyjątkowo realny, jak i zadziwiająco znajomy. Jest to kryzys, ekonomiczna zmiana (ang. economic shift). Nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia. Zmiany się zdarzają, a wtedy i my musimy się zmieniać. Trzeba się szybko dostosować. Jeśli nie podejmiemy działań, zamienimy nasz biznes w grę przypadków. Tak się nie musi stać. Działania są proste i bardzo skuteczne. Już wcześniej zostały przetestowane i sprawdzone.
Nie popełniaj błędów. Musisz się dostosować. Musisz sobie radzić już dzisiaj.
Co robić?

W 2009, Jay, Dave i ja napisaliśmy książkę zatytułowaną SHIFT. Została napisana tuż po Wielkiej Recesji, jednym z najbardziej przerażających okresów finansowych w historii Ameryki. I przeszliśmy przez ten okres. Przetrwaliśmy. A potem osiągnęliśmy sukces. Ponieważ się dostosowaliśmy.
To, czego uczy nas SHIFT równie mocno odnosi się do dzisiejszej sytuacji. Mam nadzieję, że sięgniecie po tę książkę i przeczytacie ją. Przepis, który w niej podajemy był nie tylko właściwy, ale potraktowany poważnie i wdrożony okazał się wysoce skuteczny.
Jako ponowny wstęp do tego co napisałem, Jay i ja usiedliśmy i spisaliśmy wam nasze przemyślenia. To czas dostosowania się.

1. Obudź się i bądź uważny
Nie popełniaj błędów, tam gdzie jesteś. Nie pozwalaj, aby twoje uczucia względem tej sytuacji dyktowały twoje działania. Kiedy masz mniej, musisz robić więcej. To nie jest wybór – to jest imperatyw.
Choć to brzmi banalnie, prawdą jest, że trudne czasy potrzebują twardych ludzi. W normalnym okresie na wezbranej fali unoszą się wszystkie łodzie. Gdy fala się cofa, tylko łodzie, które właściwie reagują pozostają na wodzie. Pozostałe osiadają na dnie.
W 1979, ojciec muzyka Kenny’ego Logginsa był chory, a jego stan był niepewny. Nie chcąc by ojciec poddał się, Kenny napisał te chwytające za serce słowa w swojej słynnej piosence “This Is It” dedykując je swojemu ojcu:

„There’ve been times in my life I’ve been wondering why Still, somehow I believed we’d always survive Now, I’m not so sure you’re waiting to hear One good reason to try But what more can I say What’s left to provide You think that maybe it’s over Only if you want it to be Are you gonna wait for a sign, your miracle Stand up and fight This is it Make no mistake where you are This is it Your back’s to the corner This is it Don’t be a fool anymore This is it”

„Był taki czas moim życiu Zastanawiałem się dlaczego Wciąż, jakoś wierzyłem że zawsze przetrwam Teraz, jestem pewien, że czekałem aż usłyszę Jeden powód, by spróbować Ale co jeszcze mogę powiedzieć Co zostało, co mogę dać Myślisz, że to może być koniec Tylko jeśli chcesz by tak się stało Będziesz czekać na znak, twój cud Wstań i walcz To jest to Nie popełniaj błędu, tam gdzie jesteś To jest to Znów jesteś w rogu To jest to Nie bądź już głupcem To jest to”

Kenny napisał tę piosenkę dla ojca. W ten sposób chciał mu powiedzieć „Twoja sytuacja jest prawdziwa. Musisz wstać i stawić jej czoła.” Dzisiaj wszyscy jesteśmy w takim momencie. Musimy się dostosować i poradzić sobie w nowej rzeczywistości.

2. Naucz się żyć, mając mniej
Jest takie powiedzenie “ziarnko do ziarnka, aż zbierze się miarka”. Dotyczy to również dolarów. Gdy nadchodzi zmiana, warto zrozumieć, że nie wydaje się pierwszego zarobionego dolara. Jest to sposób na obniżenie wydatków.
Największą mocą tej postawy jest zdanie sobie sprawy, że obniżanie wydatków to nie jednorazowa okoliczność. Tnij wydatki każdego miesiąca, przez resztę roku. Niech to będzie gra. Pamiętaj, żeby uznawać i nagradzać tych, którzy pomagają.
Wszystko sprawdzaj. Każdą pozycję, każdego miesiąca. I nie przestawaj do stycznia 2021. Zdziwisz się, ile rzeczy możesz przeoczyć. Jak już coś utniesz, w następnym miesiąc odkryjesz, że możesz uciąć więcej – niech Cię to zachęci.
Pamiętaj proszę, finansowe dostosowanie nie jest tylko konceptem biznesowym, ale także osobistym. Nie pomogą cięcia w wydatkach firmowych, jeśli nie będziesz kontrolować osobistych wydatków. Dlaczego masz zaoszczędzić dolara, jak możesz zaoszczędzić dwa. Naucz się tak żyć.

3. Podwajaj Leady
Przeanalizuj swoje cele i ustal, ile leadów będziesz potrzebować, aby je osiągnąć. Pewne jest że aby osiągnąć cele sprzedażowe, dzisiaj będziesz potrzebować więcej leadów, niż potrzebowałeś wczoraj. Dlatego je podwajasz.
Pomyśl o tym w ten sposób. Liczba osób, z którymi możesz robić biznes nigdy nie równa się zero. Wciąż są ludzie, którzy Cię potrzebują. Musisz po prostu pracować dwa razy więcej, aby ich znaleźć. Nawet w 2011, najgorszym roku Wielkiego Kryzysu, liczba transakcji na agenta była taka sama jak w 2019. Nie rób błędów. Wciąż jest wiele możliwości. Jest ich po prostu mniej. Musisz się dostosować i zdobywać więcej.
Okurz swoje możliwości generowania leadów. Wybierz najsensowniejsze. Zarezerwuj minimum cztery godziny dziennie na generowanie leadów. I nie nigdy nie przestawaj.

4. Zanurz się w rynku
Aby odnieść sukces na rynku, musisz go rozumieć. Nie ma dwóch takich samych rynków co znaczy, że rozwiązania, działające w jednej branży, nie sprawdzą się w innej. Zrób krok w tył, rozejrzyj się i znajdź możliwości, które twoja branża oferuje dzisiaj. Każdy rynek wyjaśni ci, jak możesz pracować najlepiej i jak ludzie mogą go najlepiej wykorzystać.
Może być to rodzaj nieruchomości, cena, sposób finansowania, profil sprzedającego, profil kupującego – na każdym rynku jest jakaś kombinacja, którą trzeba odblokować. Gdy porozmawiasz z wystarczającą liczbą osób, zrozumiesz co rynek zabrał, ale co ważniejsze – co może wciąż zaoferować.
Rynek pokaże Ci, gdzie się zwrócić.
Każda zmiana otwiera możliwości. I to jest powód, aby pozostać w branży. Na każdy problem znajdzie się rozwiązanie. Sposób, aby komuś pomóc, w momencie kiedy najbardziej
potrzebuje pomocy. Dziś to nie wczoraj, a jutro jest nieznane. Kiedy pragnienie, aby robić więcej wypływa z miejsca, które jest ponad nami, wszystko staje się możliwe. Potencjał staje się rzeczywistością. Gdy my się dostosowujemy, dzięki nam inni też sobie radzą, a razem mamy szansę osiągnąć więcej.
Naprzód
Gary Keller

Poza sprawdzonymi technikami, z którymi podzielił się powyżej, Gary zachęca agentów, aby pochylili się na ekonomią dawania.
“Gdy uczymy się żyć mając mniej, najważniejsze to pamiętać, że są ludzie, którzy mogliby wykorzystać to, czego my już nie potrzebujemy. Może to być odzież, meble, czy żywność w puszkach. Teraz jest czas aby dawać wszystko, co kiedykolwiek chciałeś dać. Na progu recesji, ekonomia dzielenia jest tym, co trzyma kraj razem.”
W tym celu, Keller Williams będzie pomagać agentom poruszać się w tym zmieniającym się krajobrazie, dostarczając codziennie transmisji na żywo, sesji wideo na żądanie i licznych innych cennych źródeł, stanowiących część inicjatywy: Pivot: Shifting Ahead, która rozpocznie się 23 marca.

Powiązane posty

Szkolenia KW – online – otwarte dla całej branży

Wraz z pojawieniem się kryzysu spowodowanego koronawirusem, zgodnie z decyzją podjętą...

Kontynuuj czytanie

7 praktycznych rad, jak wzmocnić relacje z klientem w czasach kryzysu

Nie jest żadną tajemnicą, że gdy rynek się załamuje, agenci muszą podwoić generowanie...

Kontynuuj czytanie

4 taktyki i skrypty – jak budować długoterminowe relacje

Gdy ze względu na ważne wydarzenia rynek się zmienia, ludzie mogą być mniej otwarci na rozmowy...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji