Porównaj oferty

MARKETING w branży nieruchomości

MARKETING w branży nieruchomości

Umiejętny marketing związany z działalnością biura nieruchomości to zdecydowanie połowa sukcesu i najprostsza droga do przyciągnięcia kolejnych, zadowolonych klientów. To także spore wyzwanie dla osób, które specjalizują się w sprzedaży czy też wynajmie nieruchomości, jednak nigdy nie były związane z marketingiem, tym bardziej w zakresie rynku nieruchomości. Działając samodzielnie zatem agent nieruchomości jest narażony na ryzyko niepowodzeń, które mogą być skutkiem nieprawidłowo wdrożonych rozwiązań marketingowych lub też niedostatecznie szerokiej skali tych działań.

 

Współpraca z siecią

            Alternatywą do indywidualnych działań jest współdziałanie w ramach współpracy z dużą siecią, która ma rolę platformy do rozwoju biznesu agenta. Takie rozwiązanie niesie ze sobą dużo plusów, nie tylko w dziedzinie marketingu, ale także w innych kwestiach wiążących się z dobrym i efektywnym startem w branży nieruchomości. Działaniami marketingowymi w sieciach zazwyczaj zajmuje się specjalnie dedykowany dział, który dostarcza skuteczne i innowacyjne rozwiązania promujące markę.

 

  • To szerokie zagadnienie, związane bezpośrednio z odpowiednim przygotowaniem oferty biura nieruchomości do sprzedaży z wykorzystaniem takich narzędzi jak home staging, profesjonalna sesja zdjęciowa, spacery wirtualne, filmy, wybór odpowiednich kanałów promocji oferty – portale, kanały social media (Facebook, Instagram, YouTube, Twitter czy też fora tematyczne) pozycjonowanie fraz w wyszukiwarce Google tradycyjne kanały promocyjne (media: radio, prasa, reklama na stronach branżowych). W obecnych czasach zwłaszcza social media zdają się być potężną siłą, która pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i przedstawić ofertę od jak najlepszej strony. Regularne aktualizacje na portalach społecznościowych, atrakcyjne wizualnie zdjęcia, sprawna komunikacja z potencjalnym klientem, poszukiwanie nowych klientów, czy też wypowiedzi na forach/grupach branżowych w roli eksperta i doradcy – to wszystko składa się na skuteczny marketing.

 

  • Profesjonalna strona www, spójne materiały marketingowe, własne narzędzia do monitoringu działań reklamowych związanych z ofertą nieruchomości, wspólne akcje wspierające wizerunek biura jak i agenta na lokalnym rynku – to tylko niektóre z elementów, które razem budują przewagę konkurencyjną firmy. Dlatego tak ważnym jest, by budować branding firmy umiejętnie i pod czujnym okiem profesjonalistów.

 

  • Opieka sieci obejmuje najczęściej pomoc w stworzeniu strony www jak i promowaniu marki agenta (dzięki czemu nie trzeba zatrudniać do tego osób trzecich). Dostarcza materiały szkoleniowe i reklamowe, które rozwijają w zakresie kolejnych kroków w komunikacji i pozwalają na kreowanie przejrzystego “brandu” agenta. Do tego należy dodać również budowanie tak ważnej w dzisiejszych czasach obecności w social media oraz regularne udostępnianie odpowiednio skonstruowanych marketingowo ogłoszeń na najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych.

 

  • Obecnie najnowsze narzędzia dla agenta z elementami sztucznej inteligencji, które mają za zadanie rozpoznawanie potrzeb klienta, (zapamiętywanie nieruchomości, które oglądał), systemy które tworzą same oferty pod dane preferencje klienta poszukującego czy tworzenie przez system kampanii marketingowej z pamięci systemu, które były najbardziej efektywne przy sprzedaży ofert podobnych – są dostępne tylko w największych sieciach.

 

Działając samodzielnie

            Działając indywidualnie – agent powinien bez wątpienia zainwestować w szkolenia z zakresu marketingu i budowania spójnego wizerunku firmy. Będzie również zmuszony albo do prowadzenia samodzielnie działań w kanałach social media – albo do zatrudnienia osoby znającej się na obsłudze takich mediów. To oznacza poświęcenie jednego z zasobów – czasu lub funduszy. Nie jest też nigdy zagwarantowane, iż wizja firmy, którą będziemy prezentować – będzie tą właściwą. Brak profesjonalnego doradztwa na każdym kroku może odbić się negatywnie i doprowadzić do zniechęcających niepowodzeń. Dogłębne przeszkolenie i szeroka wiedza z zakresu marketingu na rynku nieruchomości nie jest niemożliwe, ale jest bardzo pracochłonne, jeśli chcemy opanować je samemu, przy okazji zajmując się również codzienną pracą agenta nieruchomości.

Dlatego wniosek nasuwa się jeden: aby zaoszczędzić sobie czasu, pieniędzy i niepowodzeń, warto zdać się na sieć, dzięki której twój biznes stale będzie mógł się rozwijać a Ty będziesz mógł skupić się tylko na swoich klientach.

 

*KK*

Powiązane posty

Szkolenia KW – online – otwarte dla całej branży

Wraz z pojawieniem się kryzysu spowodowanego koronawirusem, zgodnie z decyzją podjętą...

Kontynuuj czytanie

7 praktycznych rad, jak wzmocnić relacje z klientem w czasach kryzysu

Nie jest żadną tajemnicą, że gdy rynek się załamuje, agenci muszą podwoić generowanie...

Kontynuuj czytanie

4 taktyki i skrypty – jak budować długoterminowe relacje

Gdy ze względu na ważne wydarzenia rynek się zmienia, ludzie mogą być mniej otwarci na rozmowy...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji