fbpx

Idealna lokalizacja. Park rozrywki, pole golfowe

 • 29 089 260 zł
 • 60 zł

Podsumowanie

ID Oferty: HZ4801503
 • Grunty
 • Typ
 • 484821

Opis

Hotel Spa „Olandia”

W pobliżu zlokalizowany zabytkowy zespół dworsko-parkowy Olandia. Jest to obiekt tematyczny kultywujący tradycję osadnictwa Olenderskiego. Zabudowa folwarczna skansenu, nawiązująca do oryginalnej infrastruktury osad stworzonych przez Olendrów, wiernie ukazuje tryb życia społeczności osadników przybyłych z terenów Fryzji i Niderlandów, aby osiedlić się w Wielkopolsce.
Olandia to nie skansen tylko z nazwy. Klimat XVIII-wiecznego folwarku można dostrzec w każdym elemencie tego miejsca. Na terenie obiektu można znaleźć skansen miniatur, piec chlebowy, ekspozycje rolne, pokoje tematyczne we Dworze oraz młyńskie koło. Niezwykle interesujący jest również 160-letni wiatrak typu „Holender”.
Olandia to także, a może przede wszystkim, ośrodek wypoczynkowy – doskonałe miejsce dla miłośników historii, którzy chcą choć przez chwile przenieść się w czasie do zamierzchłych czasów.
Na gości czeka tutaj 60 komfortowych pokoi, restauracja serwująca dania zgodnie z zasadami Slow Food oraz Zdrowotnia SPA, oferującą zabiegi odnowy biologicznej, oparte na filozofii powrotu do natury, doskonale komponujące się z klimatem Olandii.
Ogromną zaletą nie tylko dla gości czy właścicieli obiektu ale również, a może przede wszystkim, dla środowiska jest fakt że Olandia zasilana jest w 100% energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych – własne instalacje fotowoltaiczne.
Dlatego też jest to idealne miejsce dla ludzi ceniących sobie ekologię, powrót do natury i ogólnie zdrowy tryb życia.
Smakoszy dobrego wina przyciągnie tutaj z pewnością winiarnia, w której można skosztować najdoskonalszych trunków z różnych stron świata. Doskonałe miejsce na zorganizowanie spotkania w większym gronie, rozmowy biznesowej lub romantycznej kolacji we dwoje. Olandia to miejsce zaliczające się do grona obiektów biorących udział w programie „Hotel Przyjazny Rodzinie”.
Z myślą o rodzicach i ich pociechach przygotowano tutaj mnóstwo udogodnień oraz atrakcji zapewniających aktywny, a przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. Olandia to żywy pomnik historii regionu, jednocześnie głęboko osadzony w nowoczesności.
Tutaj dbałość o dziedzictwo oraz umiłowanie natury łączy się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie obsługi klienta.

Pałac „Rozbitek”

Fascynującą historię ma do opowiedzenia także zlokalizowany w pobliżu zabytkowy Pałac w Rozbitku wraz z przynależącymi do niego zabudowaniami i otaczającym go parkiem. Sam obiekt doskonale wpisał się w długą i niezwykle ciekawą historię okolicznych ziem, która przez lata przechodziła z rąk do rąk, pomiędzy przedstawicielami znacznych rodów Wielkopolski.
Właścicielami wsi Rozbitek byli między innymi Ostrorogowie, Rozbiccy czy Unrugowie, a w latach 20. XIX wieku okoliczny folwark wraz z całym majątkiem został zakupiony przez rodzinę von Reiche.
Pałac został wzniesiony w latach 1856-58 z inicjatywy Georga von Reiche. Zapoczątkowane przez niego prace kontynuowała po jego śmierci żona, Antonina von Gersdorf, która wokół pałacu i zabudowy folwarcznej założyła park. Pałac pozostawał w rękach rodziny von Reiche aż do 1945, gdy przeszedł na własność skarbu państwa.
Dopiero niespełna pół wieku później opuszczony, niszczejący pałac kupił i uratował przed całkowitą ruiną Jan A. P. Kaczmarek – wybitny polski kompozytor i laureat Oscara.

Przyjrzyjmy się jednak bliżej architekturze pałacu oraz jego otoczeniu. Sam budynek pałacu został wybudowany na planie prostokąta w stylu neogotyckim. Jest to czteropiętrowa budowla o łącznej powierzchni ok. 2000 m2. Wewnątrz nie brak przestronnych pomieszczeń takich, jak apartamenty z balkonami, sale bankietowe czy restauracyjne. Znajdują się tam również dwie windy – osobowa i towarowa. Wokół pałacu znajdują się zabudowania folwarczne, w tym stajnia, lądowisko dla helikopterów oraz piękny park. Cała działka zajmuje imponującą powierzchnię 32,6 ha.

Ta 19-wieczna perła architektury neogotyckiej to nie tylko wspaniały pomnik historii, ale także miejsce o ugruntowanym potencjale eventowym.
W ostatnich latach Pałac w Rozbitku przeszedł gruntowny remont, dzięki czemu mógł stać się areną licznych wydarzeń kulturalnych, sztuk teatralnych, koncertów czy warsztatów artystycznych. Najważniejszą imprezą, która gościła w murach Pałacu był międzynarodowy festiwalu filmu i muzyki – Transatlantyk, którego duchowym ojcem jest sam właściciel pałacu, Jan A. P. Kaczmarek.

Lokalizacja

Działka jest zlokalizowana w Prusimiu na terenie województwa wielkopolskiego. Doskonałe walory komunikacyjne zapewniają świetne połączenia drogowe z innymi regionami kraju i z zagranicą. Do największych atutów komunikacyjnych, umożliwiających sprawny i szybki dojazd do Prusimia należy zaliczyć położenie na trasie Poznań-Berlin oraz możliwość skorzystania z przebiegających w bliskim sąsiedztwie autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S3. Kolejnym atutem jest niewielka odległość od lotnisk Poznań-Ławica oraz Berlin-Brandenburg.

Z uwagi na malownicze otoczenie w krainie 100 jezior, bliskość natury oraz sąsiedztwo obiektów o znaczeniu historycznym, jest to okolica o ogromnym potencjale turystycznym.
Okoliczne atrakcje przyciągają pasjonatów historii, osoby o duszy samotnika szukające azylu, rodziny z dziećmi oraz ważne osobistości świata sztuki, kina i biznesu.
Dzięki temu możliwości działania potencjalnego inwestora są ogromne. Jest to doskonała lokalizacja dla parków rozrywki, ośrodków sportowo-wypoczynkowych lub pól golfowych.

Okolica
Niewątpliwym atutem działki jest malownicza lokalizacja w sercu pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego. Kraina 100 jezior od lat stanowi centrum życia kulturalnego i turystycznego regionu. Atrakcyjne położenie w otulinie Puszczy Noteckiej to przede wszystkim gwarancja zapierających dech w piersiach krajobrazów, bliskości natury oraz spokojnego azylu dla turystów. Wypoczynek na łonie natury i liczne jeziora to nie jedyne atrakcje, na które można liczyć w okolicy. Prusim i okolice to przede wszystkim perły architektury i niewyczerpane źródło wiedzy historycznej.

Inne atrakcje

W sąsiedztwie kompleksu pałacowego, w Sierakowie zlokalizowana jest Stadnina, słynąca przede wszystkim z hodowli koni rasy wielkopolskiej oraz koników polskich, zgodnie ze zwyczajami ugruntowanymi w ponad dwustuletniej tradycji.
Sieraków to także liczne zabytki, których nie można przegapić. Entuzjastów oferty muzealnej zainteresuje z pewnością średniowieczny Zamek Opalińskich, w którym czekają na nich fascynujące wystawy stałe i czasowe, dokumentujące historię życia członków najpotężniejszego magnackiego rodu Wielkopolski.
Najjaśniejszym punktem na szlakach turystycznych przebiegających w okolicy jest z pewnością Perła Sierakowa, czyli Kościół Pobernardyński Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, który jest jedyną wzniesioną przez ród Opalińskich budowlą ocalałą od klęsk, wojen i pożarów oraz zachowaną w oryginalnym stanie.
Do najciekawszych atrakcji Sierakowa można zaliczyć także przepiękną Synagogę z 1889 roku oraz dziesięcioprzęsłowy most betonowy nad Wartą, prowadzący w kierunku Puszczy Noteckiej. Z Sierakowa zaś można udać się na wycieczkę do stolicy powiatu – Międzychodu, gdzie warto zobaczyć chociażby Stare Miasto z jego unikalną XVII-wieczną zabudową, głębinową studnię artezyjską w samym centrum miasta czy Muzeum Regionalne.

Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz obserwatorium astronomiczne w Chalinie. Niewątpliwym magnesem przyciągającym do tego miejsca jest drugi co do wielkości teleskop w Polsce

Centrum Edukacji Przyrodniczej i Regionalnej w Mniszkach. Znajdujący się w wyremontowanych zabudowaniach folwarku ośrodek to nie tylko skansen ginących zawodów ale przede wszystkim miejsce w którym powracają one do życia. Można tam zobaczy m.in. działające warsztaty bednarski, kowalski, garncarski czy wikliniarski. Liczne warsztaty i wystawy tematyczne przybliżą wszystkim tak niedaleką przecież przeszłość.

W pobliskim Sierakowie i Międzychodzie znajdują się przystanie dostępne dla wszystkich miłośników wędrówek wodnych. Stanowią one część Wielkiej Pętli Wielkopolski – najdłuższego znakowanego szlaku wodnego w Polsce. To nie tylko prawie 700 km tras ale również część Międzynarodowej Drogi Wodnej łączącej Antwerpię z Kłajpedą.

Międzyrzecki Rejon Umocniony – legendarne wręcz miejsce wśród wszystkich miłośników bunkrów, militariów i historii. Obecnie do zwiedzania dostępnych jest ponad 35 km tuneli podzielonych na kilka tras odpowiednich dal turystów o różnym stopniu doświadczenia. Bunkry to również dom dla ok. 30 tysięcy nietoperzy.

Adres

 • Miasto Prusim
 • województwo wielkopolskie
 • Kraj Polska

Szczegóły

Zaktualizowano na 27 czerwca, 2022 w 8:28 pm
 • ID Oferty: HZ4801503
 • Cena: 29 089 260 zł
 • Rozmiar: 484821 m²
 • Typ: Grunty
 • Rodzaj: Na sprzedaż

Dane kontaktowe

Zobacz oferty
Radosław Wałęsa

Zadaj pytanie do oferty

Compare listings

Porównać
Radosław Wałęsa
 • Radosław Wałęsa