Porównaj oferty

Taktyka w kryzysie #3: Jak robić więcej za mniej

Taktyka w kryzysie #3: Jak robić więcej za mniej

Choć książkę SHIFT, która miała pomóc agentom przejść przez trudne czasy, wydano po raz pierwszy już ponad dekadę temu, to nie ma lepszego momentu niż teraz, aby wdrożyć opisane w niej narzędzia i taktyki. Koncepty przedstawione w książce SHIFT doskonale wpisują się w obecne warunki na rynku.

Sytuacja, w której się aktualnie znajdujemy to coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczaliśmy. Wpływa ona dramatycznie i natychmiastowo na gospodarkę, nasze biznesy i nasze życia. Wymaga też zmian w prowadzeniu biznesu. Niemniej jednak, ten kryzys nie oznacza, że nasze firmy się załamią. Oznacza, że ty i twój biznes musicie się zmienić, aby się dostosować do nowej rzeczywistości i ruszyć naprzód.

Kluczowym elementem tej zmiany jest nauczenie się jak robić więcej mając mniej.

Wprowadzenie Taktyki #3
Jak Gary Keller pisze w SHIFT “Kiedy rynek robi zwrot, ty i wszyscy wokół ciebie musicie
zakasać rękawy.”

Chodzi o to, aby systemy, które wdrażasz i ludzie, których zatrudniasz byli możliwie najbardziej skuteczni i wydajni.

W czasach prosperity, twoi ludzie i twoje system dużo łatwiej będą spełniać twoje oczekiwania. Ale ponieważ robienie biznesu przychodzi łatwiej, nie trzeba doszukiwać się drugiego dna, czy rys. Niemniej jednak, w czasach zmian na rynku, wszystkie niedoskonałości wypływają na powierzchnię. W tym momencie wchodzi taktyka #3. Kiedy zobowiązujemy się robić więcej za mniej, postrzegamy to jako szansę dla naszego biznesu, a nie trudność, gdyż jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia pozytywnych zmian, których w innym wypadku byśmy nie mieli potrzeby wdrażać.

Znaczymy od dokładnego przyjrzenia się temu, co działa, a co należy ulepszyć w naszej firmie. Z taką wiedzą, możemy usprawniać nasz biznes.

Zacznij od priorytetów
Najpierw musisz zadać sobie pytanie, jakie masz priorytety w biznesie, lub:

Jakie kluczowe rzeczy musisz zrobić, aby osiągnąć sukces w swoim biznesie?

Jak wyjaśnia Keller, twój biznes obejmuje sześć kluczowych kompetencji. Są to rzeczy, które należy robić dobrze aby osiągnąć sukces, szczególnie w sytuacji zmian na rynku, gdy transakcje nieruchomościowe przychodzą z większym trudem:

1. Generowanie leadów, zdobywanie kontaktów i przekuwanie ich w spotkania,
2. Przedstawianie się kupującym i sprzedającym i zdobywanie umów o współpracę
3. Prezentacja nieruchomości kupującym
4. Sporządzanie i negocjowanie kontraktów
5. Koordynowanie sprzedaży do zamknięcia transakcji
6. Zarządzanie finansami

Przeanalizuj każdą z tych kompetencji i rozplanuj jak możesz zająć się każdą z nich, aby iść do przodu. Gdy już będziesz mieć wstępny plan, przedstaw go swojemu zespołowi. Nie są to tylko twoje priorytety – to twoja wizja sukcesu. Może się ona trochę zmienić w czasach kryzysu.

Zanim spotkasz się z Zespołem
Zanim spotkasz się z zespołem, aby przedstawić swoją wizję tego, dokąd zmierza twój biznes w tej nowej sytuacji rynkowej i jaką rolę odgrywa zespół:
• Patrz do przodu. Jak mówi Keller w Taktyce #1: Bądź realistą, postępuj właściwie, “rola, którą odgrywasz w biznesie jest niezwykle ważna, ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Czy robisz to, co ma znaczenie? Czy robisz to, co ma największe znaczenie? Gdy już dobrze wiesz, jak osobiste wysiłki sprawiają, że coraz więcej ważnych rzeczy robi się opłacalne, możesz skupić się na roli, jaką inni ludzie odgrywają w twoim biznesie.”
• Oszacuj i rozeznaj swoje potrzeby. Zadaj sobie pytanie, co należy wykonać i ile pieniędzy/zasobów będzie do kosztować.
• Gdy już wiesz, z kim możesz się pożegnać, a kogo nie możesz stracić, czas spotkać się z zespołem.

Rozmowa z zespołem
Poproś członków zespołu, aby ponownie zobowiązali się do podążania za wizją, którą wyznaczasz odnośnie do swojego biznesu w tych nowych warunkach rynkowych. Zmiana jest trudna dla każdego. Ale jeśli szczerze przedstawisz, w jakim miejscu znajduje się teraz Twój biznes i gdzie chcesz, aby się znalazł, będziesz w stanie uzyskać wsparcie osób wokół ciebie.

Może się okazać, że niektórzy będą robić co w ich mocy, aby wesprzeć twój biznes w czasach kryzysu, a innym może się twoja nowa wizja nie podobać. To też jest w porządku. To ważny krok, gdyż te osoby, które pomagają ci w biznesie w trakcie zmian rynkowych, to ci, którzy będą z Tobą w dłuższej perspektywie. Kiedy ocenisz, kto jest odpowiedni, możesz zmodyfikować opis stanowiska, aby pasował do aktualnych priorytetów. Pamiętaj, że w kryzysowych czasach nie ma miejsca w twojej firmie na osoby, które nie pracują zgodnie z twoimi celami.

Przeanalizuj aktualne systemy
Gdy dla wszystkich twoich osób znalazłeś miejsce, musisz przyjrzeć się dokładnie systemom, których aktualnie używasz. Czy są one opłacalne i przy możliwie najmniejszym nakładzie pracy są tak wydajne, jak to możliwe? Jeśli nie, to czas aby ponownie wszystko ocenić i zoptymalizować. Jeśli jesteś agentem Keller Williams, wdrażaj Command. Ten system pracy pomoże ci w przeprowadzeniu transakcji od leadu do zamknięcia przy niewielkim koszcie i wysiłku. W zmieniającym się rynku nie ma miejsca na złożone systemy. To czas upraszczania zadań aż do podstaw i realizowania ich w najprostszy i najskuteczniejszy sposób.

Naucz się jak usprawnić swój biznes za pomocą Command.
Skuteczne zajmowanie się priorytetami biznesowymi przy najmniejszych zasobach zależy od Ciebie, twoich ludzi i twoich systemów. Pamiętaj, obecna sytuacja to szansa, aby powrócić do podstaw i upewnić się, że ty i twoi ludzie skupiacie się tylko na tych podstawowych sprawach. Rób więcej, mając mniej w kluczowych obszarach twojego biznesu. Nic innego nie jest ważne.

Jesteśmy w tym razem
Nie musisz zmagać się z kryzysem sam. Przyłącz się do spotkań online i poznaj najlepsze praktyki, narzędzia i przemyślenia ponad 54 tysięcy agentów na cały świecie. Wszyscy agenci są mile widziani.

Powiązane posty

Bycie liderem w czasach kryzysu

Gdy Bo Menkiti wchłaniał do swojej firmy nową niezależną agencję zdał sobie sprawę z jednej...

Kontynuuj czytanie

Zachowanie równowagi: Nieruchomości i rodzicielstwo w czasach kwarantanny

Każdego dnia, musimy przybierać wiele twarzy: trenera, miejscowego eksperta, przyjaciela, brata,...

Kontynuuj czytanie

Taktyka w kryzysie #2: Korekta finansowa biznesu – Zarządzanie wydatkami

Choć książkę SHIFT, która miała pomóc agentom przejść przez trudne czasy, wydano po raz...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji