Porównaj oferty

Zachowanie równowagi: Nieruchomości i rodzicielstwo w czasach kwarantanny

Zachowanie równowagi: Nieruchomości i rodzicielstwo w czasach kwarantanny

Każdego dnia, musimy przybierać wiele twarzy: trenera, miejscowego eksperta, przyjaciela, brata, szefa, przedsiębiorcy, nauczyciela. Ale przez ostatnie kilka tygodni często musimy przybierać te wszystkie twarze na raz. Jeśli czujesz się przytłoczony staraniem, aby zachować równowagę, weź głęboki oddech i przeczytaj o poniższych strategiach, które stosują nasi agenci-rodzice. Każdy z nich dzieli się szczerze swoim punktem widzenia, który zarówno zachęca, jak i daje siły do zmagania się z nową rzeczywistością wraz z rodziną.

Ustal harmonogram – i trzymaj się go
Twoje życie zostało wywrócone do góry nogami. Masz na kolanach zwierzaki, podczas gdy generujesz leady, a dzieci w środku dnia proszą pomoc przy odrabianiu zadań. Jeśli masz przebrnąć przez ten chaos z sukcesem, musisz stworzyć plan dnia, włączyć w niego wszystkich i trzymać się go możliwie najdokładniej.

Rodzina North
Weź jako przykład Heidi North. Życie rodziny North, mieszkańców Washington zmieniło się na samym początku epidemii COVID, gdy w Seattle znalazło się jedno z ognisk. W ciągu kilku dni Heidi musiała zacząć dzielić domowe biuro z mężem i dawać poczucie normalności swojej dwójce dzieci, w wielu 11 i 15 lat.

“Naszym pierwszym krokiem było wspólne stworzenie planu tygodnia” – mówi. “Zmodyfikowaliśmy harmonogram, który stosowaliśmy w Keller Williams.” Po pierwsze, rodzina usiadła wspólnie żeby ustalić jakie najważniejsze sprawy mają do zrobienia w danym tygodniu. Po drugie, podkreślili spotkania i terminy wykonania prac, które trzeba było skoordynować. Prześledzili też coś, o czym wcześniej wiele nie myśleli – pogodę.

“Gdy tylko możemy, wychodzimy na zewnątrz aby poćwiczyć i spędzić razem troche czasu. To jest ISTOTNY element naszego harmonogramu i jest on elastyczny.”

Zachowując dokładny plan, jesteśmy w stanie skupić się na najistotniejszych zadaniach, blokować czas w danym dniu i rozumieć, co każdy robi ze swoim czasem. Za zgodą wszystkich i mając świadomość, że tworzenie harmonogramu jest sprawą rodzinną, dzieci nie tylko są w stanie dotrzymywać swoich terminów, ale także rozumieją, co ich rodzice robią z czasem i kiedy ten czas jest wolny.

Tygodniowy Harmonogram Rodziny North:
6:00-8:00 Pobudka, gimnastyka, obowiązki
8:00 Praca i zadania szkolne
10:00 Przerwa
12:00 Wspólny lunch i spotkanie rodzinne
12:45 Praca i zadania szkolne lub czytanie
14:00 Czas na zewnątrz
15:00 Praca i zadania szkolenie lub obowiązki
16:30 Projekty specjalne lub rozmowy wideo z przyjaciółmi
17:30 Obiad
18:30 Gry, puzzle, zabawy na zewnątrz lub filmy
20:00 Czytanie książek lub czasopism
22:00 Gasną światła

Dodatkowe materiały od Heidi North TUTAJ i TUTAJ

“Dzięki temu dzieci dotrzymują terminów swoich prac i zdają sobie sprawę, że mamy plan i każdy ma w nim swoją rolę. Synowie widzą jak intensywnie pracujemy, co stanowi dla nich dobry wzorzec. Czekają też na czas wolny, który uwzględniliśmy w naszym harmonogramie.”

Heidi daje praktyczna rady rodzicom:
Nie załamuj się, jeśli sprawy nie idą tak, jak planowałeś. To jest coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczaliśmy. Ważne, aby być wyrozumiałym wobec siebie i swoich dzieci. Świętuj zwycięstwa, codziennie lub raz w tygodniu. Świętujcie je razem. Bądź elastyczny i pozytywnie nastawiony.
Szybko się dostosowuj. Jeśli coś nie działa, im szybciej to zmienisz, tym lepiej. Jeśli planowałeś spacer, ale wszyscy narzekają, włącz muzykę i zrób potańcówkę. Jeśli wieje wiatr, wyciągnij latawce.
Bądź rozsądny. To nie będzie działać tak, jak zazwyczaj. Jeśli masz małe dzieci, nie możesz pracować 5 godzin bez przerwy. Pomyśl o krótszych okresach – 30 minut, gdy dzieci oglądają telewizję sprawdza się … tutaj trzeba być elastycznym.

Miej jasne oczekiwania – wobec siebie i innych
Planowanie jest ważne ale nie jest to magiczny klucz to osiągnięcia równowagi pomiędzy pracą, a życiem. Szczególnie gdy masz młodsze dzieci, tak jak w przypadku Darrena i Kam z Fresno w Kalifornii. Para przewodzi sześcioosobowemu zespołowi: Darren pracuje jako specjalista ds. pozysków, a Kam jako główny agent kupujących.

Rodzina Wade

Mają też trójkę dzieci: malucha (3,5 roku) i bliźniaki (4 miesiące).

“Przed kwarantanną, Kam i ja mieliśmy nianię, która do nas przychodziła trzy razy w tygodniu, pomagali też rodzice. Tak mogliśmy generować leady, chodzić na spotkania i w niektóre dni być w biurze” mówi Darren.

Od momentu kwarantanny, utrzymanie równowagi to wielkie wyzwanie, ale i tak przede wszystkim jesteśmy rodzicami.
“Naszym priorytetem są nasze dzieci, więc pracujemy w trakcie karmienia, czy tulenia. A kiedy dzieci płaczą w tle trzeba jasno wyjaśnić sytuację osobom, z którymi się pracuje” – mówi Kam.

Na przykład, kiedy chodzi o sprawy związanie z nieruchomościami – “potrzebuję więcej czasu” – mówi Darren. „Jeśli muszę zrobić rozliczenie rachunków potrzebuję 24 godzin na zagłębienie się w szczegóły, zamiast zwyczajowej godziny. Regularne zadania zabierają mi dużo więcej czasu.”

Jeśli musisz wziąć udział w wideokonferencji, powiedz ludziom, że jesteś rodzicem i musisz zajmować się dziećmi. Jeśli do wieczora nie zrobisz raportu dziennego, powiedz o tym klientowi, czy współpracownikom. Cokolwiek się dzieje musisz jasno określać co jesteś w stanie zrobić, a czego nie.

Na pytanie “Jakie rady macie dla rodzin z dziećmi poniżej 5 roku życia?” rodzina Wade’ów odpowiedziała w następujący sposób:
Kam: Szukaj pozytywów. Wcześniej, czasami pracowaliśmy w ciągu dnia, wracaliśmy do domu po to, aby dalej pracować i nie spędzaliśmy czasu razem z dziećmi. Teraz robimy rzeczy, których nie robilibyśmy wcześniej. Potraktuj to jako okazję, aby poznać lepiej swoje dzieci. Na prawdę lubię spędzać więcej czasu z moim synem i pracować z nim nad wyrabianiem dobrych nawyków.
Darren: Zaakceptuj rzeczy, takimi jakie są i skup się na tym, co możesz kontrolować. Dla nas jest to wyjście wieczorem na spacer, czas na bycie RAZEM z dziećmi. Normalnie nie miałbym cierpliwości aby grać w grę. Ale teraz daję sobie ten czas, żyję chwilą, bawię się z synem i czerpię z jego wyobraźni.

Wypalenie
Mając tyle rzeczy do zrobienia, coraz bardziej chaotyczne harmonogramy i żadnych przerywników – łatwo można się wypalić. Z trójką dzieci 15, 9 i 8 lat – agentka Tiffany Todd wie wszystko o tym, jak łatwo się wypalić, jeśli nie jest się ostrożnym.

Rodzina Todd
Aby złagodzić wypalenie, Todd zaczyna swój dzień z wdzięcznością.

„Wstaję i zapisuję pięć rzeczy, za które jestem wdzięczna. Piszę parę stwierdzeń „kim jestem” i robię afirmacje, takie jak Dziś będzie wspaniały dzień. ” Tiffany podkreśla też, jak ważne jest wyznaczenie każdego dnia czasu dla siebie.

“Jesteś tak dobry, jak jesteś w stanie być. Jeśli jesteś zmęczony czy wypalony w niczym nie będziesz skuteczny. Ja przeznaczam przynajmniej 30 minut dziennie dla siebie”.

Tiffany jest pewna, że choć jej dzieci mają bardzo napięty harmonogram szkolny, mają też czas na zabawę – na nagrywanie filmików na TikTok, zabawy na świeżym powietrzu, czy wspólne granie w gry.
“Weszłam w branżę nieruchomości aby spędzać czas z moimi dziećmi. Pozwoliło mi to jeszcze bardziej doceniać czas z rodziną.”

Dodatkowe porady:
Wprowadzaj przerwy. Tak jak w szkole, dzieci muszą wiedzieć kiedy coś się wydarzy, albo coś należy zrobić. Jak wybija godzina 12:02 moja córka mówi mi “Czas na lunch”.
Miej czas dla siebie. Mocne zaangażowanie w biznes i brak chwili dla siebie wpływa na wszystko – mój dom, moją postawę. Brak mi słów aby opisać, jak mi POMAGA czas dla siebie. Zmienia się całe moje nastawienie.
Znajdź wsparcie. Mam przyjaciółkę, która również jest agentką i przez ostatnie trzy lata rozmawiamy ze sobą dwa, trzy razy w tygodniu, dzielimy się pomysłami biznesowymi i rodzicielskimi. Rozmowa z kimś, kto cię rozumie może bardzo pomóc. Gdy cały dzień spędzam z dziećmi rozmowa z dorosłym jest bardzo odświeżająca.

Wiemy, że w tych ciężkich czasach może być trudno wszystkim żonglować – być skutecznym agentem, jakim chcielibyśmy być. Pamiętaj, aby zagłębić się w kulturę KW: bądź dla siebie miły, bądź miły dla swojej społeczności i pomagaj tam, gdzie możesz. Pamiętaj – “Trzymaj się. To tez minie. Nie wiemy kiedy, ale minie” – przypomina nam Todd.

Powiązane posty

Bycie liderem w czasach kryzysu

Gdy Bo Menkiti wchłaniał do swojej firmy nową niezależną agencję zdał sobie sprawę z jednej...

Kontynuuj czytanie

Taktyka w kryzysie #3: Jak robić więcej za mniej

Choć książkę SHIFT, która miała pomóc agentom przejść przez trudne czasy, wydano po raz...

Kontynuuj czytanie

Taktyka w kryzysie #2: Korekta finansowa biznesu – Zarządzanie wydatkami

Choć książkę SHIFT, która miała pomóc agentom przejść przez trudne czasy, wydano po raz...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji