fbpx

TWORZENIE SKUTECZNYCH OPISÓW NIERUCHOMOŚCI

  „Uwaga jest jednym z najcenniejszych dóbr w nowoczesnym społeczeństwie”

Aleksander Bard

W natłoku informacji, który spada na nas każdego dnia, profesjonalne przygotowanie oferty nieruchomości do publikacji w sieci wydaje się być jednym z kluczy do szybkiej sprzedaży czy wynajmu. Oczywistą już rzeczą jest, że oferta powinna być okraszona profesjonalnymi zdjęciami prezentującymi atuty nieruchomości. Lecz choć zdjęcia to ten element oferty, który przykuwa oko widza najszybciej, pozostaje jeszcze kilka aspektów, które mogą mieć wpływ na to, jak szybko poszukujący nieruchomości w sieci sięgnie po telefon, aby umówić spotkanie.

Lakoniczna, pełna niejasności treść powoduje często irytację czytającego. Informacje muszą być przedstawiane telefonicznie, co jest oczywistym marnowaniem czasu zarówno dla ogłoszeniodawcy, jak i dla potencjalnych klientów, którzy poszukują nieruchomości o innych parametrach. Dlatego ważne jest zachowanie odpowiedniej formy ogłoszenia, i zwrócenie szczególnej uwagi na strukturę, błędy ortograficzne czy literówki. Należy również pamiętać, że ważne są słowa, jakich używamy oraz konstrukcja zdań.

O czym warto wspomnieć w opisie nieruchomości?

Duże okna, balkon, ogród to cechy nieruchomości, najczęściej wymieniane w opisach widocznych w serwisach nieruchomości. Jednak aby opis wzbudzał emocje czytającego, warto przedstawić korzyści wynikające z krótko wymienianych po przecinku cech. Zachowując schemat cecha-zaleta-korzyść rysujemy czytającemu szerszy obraz oferowanej nieruchomości. Dla przykładu cecha: duży balkon; zaleta: dodatkowa powierzchnia; korzyść: możliwość wypicia kawy na świeżym powietrzu. Poranna kawa w letni poranek na tarasie własnego mieszkania jest zapewne małym marzeniem wielu poszukujących.

Oferta musi być skutecznie wyróżniona, wzbudzać zaufanie i pewność.

Przed przygotowaniem oferty, jej wyceną i promocją, warto zrobić analizę konkurencji: ile jest ofert o zbliżonych parametrach, w danej okolicy, jaki jest na nie popyt, jak szybko i w jakich cenach się sprzedają. Analiza zalet (ładny widok, układ) i słabych stron (ostatnie piętro bez windy, konieczny remont) pozwala na uświadomienie klientowi, że nie ma nieruchomości idealnych, przy czym zadaniem pośrednika jest dostrzeżenie nieoczywistych atutów nieruchomości – ostatnie piętro może nieść za sobą korzyści, ponieważ nikt nas nie zaleje, nie będzie głośno.

Oferta musi odpowiadać na pragnienia i oczekiwania klientów.

Kluczem do rozpoznania, kto jest idealnym klientem dla naszej nieruchomości jest segmentacja klientów. Jest kilka typologii osób kupujących, między innymi dzieli się ich ze względu na typy zachowań, demografię, ekonomię czy styl życia.  Każda z grup poszukując nieruchomości kieruje się różnymi potrzebami i priorytetami. Te należy uwzględnić tworząc opis i projektując działania marketingowe.

W znacznej części serwisów prezentujących oferty nieruchomości, ogłoszeniom można nadać tytuł. Ten stanowi dodatkową przestrzeń reklamową, jednocześnie poprawiając pozycjonowanie oferty w serwisach. Nadanie tytułu ofercie zwiększa widoczność ogłoszenia w wyszukiwarkach i poprawia pozycjonowanie strony internetowej.

Podsumowując – kompleksowe spojrzenie na konstrukcję oferty nieruchomości może znacznie usprawnić proces dodarcia do właściwego klienta. Poza prezentacją wizualną nieruchomości (profesjonalna sesja foto, homestaging, rzuty 3d, spacery video), należy pamiętać o treści oferty, umiejętnie skomponowanej i adresowanej do właściwej grupy docelowej. Kiedy te dwa obszary przygotowania oferty są ze sobą spójne i marketing oferty (publikacja w portalach, na stronach www, landing page’ach, wysyłka bezpośrednia czy płatne kampanie w social media) będzie znacznie skuteczniejszy i generując zapytania od osób, poszukujących nieruchomości o parametrach zgodnych z ofertą, oszczędzając czas i prowadząc do szybkiej transakcji.

Autor: Natalia Adamaszek
Doradca ds. Nieruchomości Keller Williams Silesia
Zobacz profil

Planując sprzedaż czy zakup nieruchomości skorzystaj z doświadczonego pośrednika. Po więcej porad i artykułów odwiedź www.kwpoland.com/blog oraz zobacz nasze video www.kwpoland.com/video. ZAPRASZAMY

Dołącz do dyskusji

Compare listings

Porównać