fbpx

Home Staging

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz! 

Idąc za tą myślą i rosnącą świadomością oraz oczekiwaniami klientów, sprzedający coraz częściej sięgają po profesjonalne wsparcie w przygotowaniu oferty sprzedaży czy wynajmu nieruchomości. Od kilku lat na polskim rynku coraz popularniejszy staje się home staging, który jest również elementem działań pośrednika. Na czym polega? Zacznijmy od definicji:

Home staging polega na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży bądź do wynajmu. Celem takiego przygotowania jest zainteresowanie jak największej liczby oglądających nieruchomość, a przez to przyspieszenie sprzedaży lub wynajmu i osiągnięcie możliwie najwyższej ceny. 

Techniki home stagingu opierają się na marketingu. Ich zastosowanie zmienia charakter nieruchomości z “do mieszkania” na “do sprzedania”. Nieruchomość przygotowana do sprzedaży (wynajmu) staje się produktem atrakcyjnym dla nabywców. Działania obejmują wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej, a także przygotowanie do prezentacji potencjalnym klientom. 

Home staging stał się narzędziem pośredników w obrocie nieruchomościami w USA juz w 1972r., w Polsce od kilku staje się coraz bardziej popularnym narzędziem pomocnym w sprzedaży lub wynajmie nieruchomości 

Techniki

Większość ludzi jest wzrokowcami dlatego podstawowym celem home stagingu jest uzyskanie świetnego pierwszego wrażenia. Kluczowe jest zatem przygotowanie wyróżniającej się spośród innych oferty, ubranej w elegancki opis i zdjęcia. Należy pamiętać, że zdjęcia to nie wszystko, a nieruchomość musi wyglądać oszałamiająco także podczas prezentacji. 

Przechodząc do konkretów zaczynamy od trywialnych działań takich jak umycie okien, umycie naczyń czy posprzątanie łazienki. Ważny jest również zapach unoszący się w powietrzu, a także „odgracenie” pomieszczeń. 

Poza sprzątaniem należy pamiętać o usunięciu przedmiotów osobistych takich jak dyplomy czy zdjęcia, aby mieszkanie jak najbardziej neutralne, a oglądający mógł się poczuć jak „u siebie”. Pomieszczenia powinny być jasne, przytulne i zachęcające, nie należy bać się dekoracji ponieważ to one nadają charakter pomieszczeniom. 

Warto też pamiętać o tym co poza wnętrzem: balkon czy taras, a także ogród sam w sobie jest atutem tym bardziej kiedy wygląda schludnie, trawa jest świeżo skoszona i widać przestrzeń. Klient może zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Czy Home Staging jest potrzebny ? 

Ta niebanalna usługa mocno pobudza wyobraźnię kupującego, co sprawia, że ​​konkretna nieruchomość w jego oczach nie ma sobie równych. Ponad 40-letnia historia Home Stagingu na świecie potwierdza, że ​​metoda ta pozwala na zwiększenie wartości oferowanej nieruchomości przy jednoczesnym szybszym znalezieniu nabywców. Badania marketingowe dowodzą, że klienci kupują oczami, a pierwsze dobre wrażenie bywa decydujące. 

Czy Home Staging jest drogi?

Cena profesjonalnej usługi Home Stagingu zależy od stanu nieruchomości i zakresu prac. Profesjonalny pośrednik często współpracuje z Home Stagerami, którzy realizują duże projekty. Część agencji nieruchomości przygotowuje również swoich doradców do przeprowadzenia podstawowych działań Home Stagingowych, jak przygotowanie nieruchomości do sesji fotograficznej realizowanej przez profesjonalnego fotografa. 

Warto zatem myśląc o sprzedaży czy wynajmie nieruchomości skonsultować się doświadczonym pośrednikiem i omówić strategię przygotowania i prezentacji nieruchomości. To pozwoli zaoszczędzić czas i  pewnie wejść w proces transakcyjny.

Autor: Robert Humieniuk
Doradca ds. Nieruchomości Keller Williams Quality
Zobacz profil

Planując sprzedaż czy zakup nieruchomości skorzystaj z doświadczonego pośrednika. Po więcej porad i artykułów odwiedź www.kwpoland.com/blog oraz zobacz nasze video www.kwpoland.com/video. ZAPRASZAMY

Dołącz do dyskusji

Compare listings

Porównać